. Методика виконання тестових завдань на встановлення правильної послідовності - Педагогічна лабораторія - Каталог файлів - Борівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1
Окружний опорний заклад "Борівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1
ім Героя Радянського Союзу В.С.Колісника 
Борівської селищної ради"
П`ятниця, 26.04.2024, 01:56
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [3]
ЗНО [0]
Педагогічна лабораторія [22]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Файли » Педагогічна лабораторія

Методика виконання тестових завдань на встановлення правильної послідовності
22.04.2019, 21:34

Методика виконання тестових завдань

на встановлення правильної послідовності

 

Завдання на встановлення послідовності. Завдання цієї форми спрямовані на встановлення хронологічної або логічної послідовності (у перебігу певних процесів або встановлення відповідності графіків, зображень певним історичним процесам). Такі завдання дають змогу виявити рівень засвоєння, запам’ятовування матеріалу, здатність ним оперувати та логічно мислити. Учням пропонуємо певний набір фактів, які вони мають розташувати в належному порядку відповідно до інструкції. При цьому слід враховувати, що довжина запропонованих тез має бути приблизно однаковою.

  Завдання на встановлення правильної послідовності використовують в тих випадках, коли потрібно перевірити знання студентів правильної послідовності подій, дій, слів у визначеннях, правильний порядок членів у реченнях. Вони допомагають формувати у студентів алгоритмічне мислення, алгоритмічні знання й уміння, навички. Завдання цієї форми корисні для усвідомлення студентами об’єктів, явищ як ієрархізованої системи, а також логіки процесів.

Інструкція до таких завдань має вид: «Упорядкуйте:» чи «Встановіть правильну послідовність:» У відведених для відповіді місцях тестований повинен вписати номери елементів у правильній послідовності. Елементи, які необхідно розташувати у послідовності, ставляться у довільному порядку у завданні. Щоб закінчення слів не були підказкою, всі слова пишуть у називному відмінку. Прийменники і сполучники з переліку елементів можна вилучити. Правильно розроблені тести дають позитивні результати.

До конструювання завдань такого типу висувається кілька вимог: факти слід добирати з приблизно однаковою часовою відстанню між ними; не включати явища з нестійкими ознаками та властивостями тощо. На відміну від альтернативних завдань, двозначного трактування тут не виникає (передусім у завданнях на встановлення хронологічної послідовності). Наприклад:

1. Розташуйте назви племен в хронологічній послідовності відповідно до часу перебування їх на території сучасної України.

а) скіфи

б) сармати

в) кіммерійці

г) готи

д) анти

2. Спираючись на знання особливостей внутрішньої та зовнішньої політики київських князів, відновіть хронологічну послідовність.

а) правління князя, який розширив територію держави за рахунок земель племен неслов’янського походження (меря, чудь, весь);

б) правління князя, який здійснив спробу позбутися залежності руської церкви від константинопольського патріарха;

в) правління князя, який запровадив нове зведення усного звичаєвого права, названого літописцем «Устав землянина»;

г) правління князя, який збирався перенести столицю своєї держави до місця Переяславця на Дунаї;

д) правління князя, який володів полянами й намагався підпорядкувати владі Києва деревлян, сіверян, уличів, половчан та кривичів.

У процесі оцінки правильності виконання завдань на встановлення доцільної послідовності зазвичай використовують дихотомічну шкалу (0,1). Однак у випадках, коли в одному завданні перевіряється більш одного елемента знань, допустимо використовувати і ширші шкали.

Наприклад:

Оберіть та розташуйте у правильній послідовності основні ступені навчання (за Й.Ф.Гербартом):

А. ясність

Б. закономірність

В. сприймання

Г. система

Ґ. метод

Д. асоціація

Е. практика

 

Категорія: Педагогічна лабораторія | Додав: Natalka
Переглядів: 682 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz