. Інформаційно-просвітницька кампанія "Для дітей суспільство без барєрів" - 2 Грудня 2021 - Борівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1
Четвер, 25.04.2024, 20:10

Головна » 2021 » Грудень » 2 » Інформаційно-просвітницька кампанія "Для дітей суспільство без барєрів"
Інформаційно-просвітницька кампанія "Для дітей суспільство без барєрів"

В рамках інформаційно-просвітницької кампанії "Для дітей суспільство без бар'єрів",за ініціативи першої леді Олени Зеленської було розроблено «Довідник безбар’єрності». За словами  Прем‘єр-міністра Дениса Шмигаля:- «В Україні змінюються підходи до інтеграції людей з маломобільних груп та створюється все більше можливостей для самореалізації. Важливу роль у просуванні безбар’єрності відіграє мова. Слова, які ми вживаємо в комунікації про інклюзивність, багато що говорять про наше суспільство, інститути, культуру, толерантність». У свою чергу, заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська також наголосила, що безбар’єрність має стосуватися не тільки доступності фізичних об’єктів, але й комунікації. «Важливо, як люди спілкуються між собою та які слова використовують при цьому – від цього залежать сенси сказаного. Довідник у доступній формі пояснює, чому, розбудовуючи безбар’єрне середовище, важливо дотримуватись коректного спілкування. Зокрема, проєкт першої леді Олени Зеленської «Довідник безбар’єрності» буде корисним для кожного у його повсякденному житті», – зазначила Наталія Козловська. Зауважимо, «Довідник безбар’єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді України Олени Зеленської. Цей посібник — продукт з відкритим кодом, який можна використовувати у проєктах, цитувати, а також доповнювати. Він містить такі розділи, як складові безбар’єрності, правила мови, словник та безбар’єрний календар. На головній сторінці можна пройти тест, щоб перевірити власну толерантність та коректність. Над підготовкою довідника працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, а також українські та міжнародні експерти. Довідник доступний за посиланням https://bf.in.ua. Вихід друкованої версії «Довідника безбар’єрності» з елементами шрифту Брайля запланований на березень 2022 року.

Переглядів: 160 | Додав: annabilyk43 | Рейтинг: 0.0/0

«  Грудень 2021  »